22. Břevnovské posvícení 2015

Autor: Jaroslav Duffek

14. 09. 2015 | 14:46

Ve druhém říjnovém týdnu (8. – 11.10.) začne v okolí Břevnovského kláštera tradiční a nejnavštěvovanější akce na území Prahy 6.11. ročník Kolotočů bez barier

se koná vždy před zahájením Břevnovského posvícením a to ve čtvrtek 8. října od 14 do 16 hodin.

Jde o bezplatné točení, ježdění a houpání vyhrazené pro děti a mládež z ústavů, dětských domovů, stacionářů, rehabilitačních ústavů a v péči rodičů s různými stupni handicapu. Pro účastníky budou připraveny posvícenské

koláče, nápoje a také malé dárky, které vyrábějí děti z mateřské školky Jílkova v akci „Děti – dětem“.Partnerem této spolkové akce je sbírkový projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize.

22. Břevnovské posvícení

Břevnovské posvícení začíná v pátek odpoledne v provozu budou všechny pouťové atrakce a také většina stánků. V sobotu od rána začne už pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečené husy s knedlíkem a zelím nebo pečeného býka, pečenou šunku, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdlo a mnoho dalších chuťovek a specialit. Nebudou také chybět stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem. Břevnovský pivovar bude předvádět středověké vaření piva.

Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o čím dal oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku se stovkou stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky. Ve vesničce bude i mnoho stánků, které budou řemesla předvádět a děti si je také budou moci vyzkoušet a něco si vyrobit. Ve vesničce bude své řemeslo předvádět i kejklíř Vítek. Součástí vesničky budou stánky chráněných dílen.Program na pódiu začíná v sobotu i v neděli po 12 hodině a každý návštěvník si v programu najde to své. Letos jsme připravili opět po loňské dobré zkušenosti vystoupení revivalových skupin různých žánrů. Pro děti vystoupí kouzelník a soubory škol z Prahy 6.

Na sobotu i neděli je od 19:05 připraven ohňostroj.Vstupné do areálu posvícení se žádné neplatí, i když je možné, že někteří vystupující budou v duchu dávných tradic vybírat za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak je program volně přístupný všem, kteří přijdou.Po celou dobu posvícení jsou přístupné prostory Břevnovského kláštera.


Odkaz URL ke článku
Další info ZDE

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.