Běh pro gorily se uskuteční poslední květnovou sobotu

Autor: Petr Převrátil

13. 05. 2011 | 14:14

Hlavní město Praha ve spolupráci se Zoo Praha uspořádá v sobotu 28. května již druhý ročník charitativní akce Běh pro gorily. Jedná se o akci zaměřenou na podporu goril ve volné přírodě. Stovky lidí v maskách těchto velkých lidoopů poběží od Pražského hradu na Staroměstské náměstí.

„Hlavní město se tak zařadilo po bok světových metropolí, kde se charitativní běh na záchranu goril nížinných stal tradicí. Věřím, že nejinak tomu bude i v Praze,“ řekl na dnešní tiskové konferenci náměstek pražského primátora Ivan Kabický.

„Startujeme v sobotu 28. května u Pražského hradu a naším cílem je Staroměstském náměstí. Přijďte si zkusit běh v masce těchto velkých lidoopů nebo prostě jen projít s kočárkem či profrčet na koloběžce. Každopádně zábava Vás nemine a určitě tak přispějete na dobrou věc,“ zakončil své pozvání náměstek primátora Kabický. V loňském roce běželo téměř 300 závodníků po trase dlouhé 3,6 km a celá charitativní akce vynesla téměř 200 000 Kč. Letos bude trasa poněkud delší, ale pořadatelé zdůrazňují, že není nezbytné běžet, stačí jít procházkou. Cenu získá nejen ten, kdo dorazí do cíle jako první, ale i deset vylosovaných účastníků.

Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, který se ochraně goril dlouhodobě věnuje, navrhl, aby získané prostředky či za ně pořízený materiál byly poskytnuty již prověřeným partnerům ve střední Africe a na projekty, které organizuje přímo Zoo Praha.

„Ve spolupráci s africkými kolegy letos distribuujeme 15 tisíc svazků gorilích pohádek a 120 tisíc obrázků goril s naučnými texty, které mají vést děti ve střední Africe k ochraně přírody a vytvářet v nich pozitivní vztah ke gorilám. Vybavením a technikou podporujeme strážce rezervace Dja, kteří bojují proti pytlákům, i záchrannou stanici pro primáty v kamerunském Limbe. Všechny tyto aktivity chceme dále rozvíjet,“ uvedl Bobek.

Gonarezhou Transfrontier Park věnuje cenu: Dobrodružství v Africe Hlavní cenu věnuje Běhu pro gorily generální partner Gonarezhou Transfrontier Park. Výherce se bude těšit ze sedmidenní dovolené pro dvě osoby v přírodním parku Gonarezhou Transfrontier Park plné jedinečných zážitků a cestování v nedotčené divoké přírodě na hranicích Mozambiku a Zimbabwe.

Startovné:

Kategorie A: 300 Kč – (účastník obdrží číslo, masku, originální pamětní tričko, jednorázové vstupné do fitness centra World Class, sleva do značkového obchodu Nike Prague Store, jednorázové vstupné do pražské zoo)

Kategorie B: 500 Kč – (účastník obdrží číslo, masku, originální pamětní tričko, jednorázové vstupné do fitness centra World Class, sleva do značkového obchodu Nike Prague Store, jednorázové rodinné vstupné do pražské zoo )

Přihláška a více informací na www.behprogorily.cz

Zdroj: Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 04/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.