Bude Sestra roku z Nemocnice Na Bulovce? Rozhodněte!

Autor: Martin Šalek

19. 02. 2013 | 15:25

Prosíme o Váš hlas pro naší kolegyni Jarmilu Sedlákovou - sestru ambulance AIDS centra, Klinika infekčních, parazitárních a tropických nemocí, Nemocnice Na Bulovce - v anketě Sestra roku. Zaslouží si ho! Děkujeme!

Zatímco o výsledku v jednotlivých kategoriích bude rozhodovat porota, ocenění v kategorii „Sestra mého srdce“ můžeme dát my všichni už teď.

Stačí na následujícím odkazu http://sestraroku.zdn.cz/soutez/detail?id=28#vote vyplnit příslušné údaje.

Hlasovat můžete až do 17. března 2013, ale co můžete udělat dnes, neodkládejte na zítřek :O))

Soutěž Sestra roku je již tradiční akcí, koncipovanou jako poděkování sestrám a ostatním nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a nelehkou práci. Finále (šťastného) XIII. ročníku proběhne na slavnostním galavečeru v březnu 2013, kde vítěze vybere odborná porota.

Jarmila Sedláková
Do ambulance AIDS centra Nemocnice Na Bulovce nastoupila Jarmila Sedláková v roce 1989 jako dočasný zástup za kolegyni v pracovní neschopnosti. Z této „dočasnosti“ se stalo stálé zaměstnání a ze „záskoku“ je dnes Jarmila Sedláková uznávanou odbornicí na problematiku HIV a AIDS v naší republice. V evidenci centra je přes 1200 pacientů a tento počet bohužel každým dnem roste. V uplynulých letech bylo potřeba vybudovat další AIDS centra po celé republice, proto s vedoucí lékařkou AIDS centra Na Bulovce doc. MUDr. Marií Staňkovou, CSc., jezdily, školily a zacvičovaly lékaře a sestry nově vzniklých pracovišť. Centrum aktivně a úspěšně spolupracuje také s neziskovými organizacemi, což dokládají např. slova ředitele Domu světla Miroslava Hlavatého: „S paní Jarmilou je fantastická a letitá spolupráce. Především díky ní funguje kooperace mezi neziskovými organizacemi a centrem.“ Ošetřovatelská péče o HIV pozitivní pacienty není v ČR mezi zdravotníky příliš populární. Přesto se Jarmila Sedláková rozhodla naplno věnovat tomuto oboru a kromě péče o pacienty, pro které je nejen odborníkem, ale i přítelkyní, zpovědníkem a utěšitelem, přednáší zdravotníkům a aktivně se účastní besed pro HIV pozitivní a jejich rodiny. Pro kolegy i pacienty je Jarmila Sedláková velká osobnost s bohatými pracovními zkušenostmi, lidská, trpělivá a empatická. Citujme z dopisu pacienta: „Do centra chodím od roku 1991 a tam jsem poznal sestřičku Jarmilu. Je to velmi ochotná, vstřícná a trpělivá žena, která je pravým příkladem toho, jak by měla vypadat sestřička. To, že svou práci dělá zodpovědně a dobře, je jasné, ale nechybí jí především lidskost a to se bohužel dnes vidí málo. V tom shonu v ambulanci si dokáže udělat chvilku a prohodit pár pěkných slov, a to je pohlazení na duši.“


Odkaz URL ke článku
Jarmila Sedláková

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 23/2018 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.