Čakovice vypsaly sbírku pro obyvatele vyhořelého domu

Autor: Václav Vlček

15. 03. 2012 | 14:23

Městská část Praha Čakovice vypsala veřejnou sbírku, která by měla pomoci lidem z nedávno vyhořelého domu v Bendlově ulici.

Rozsáhlý požár zničil byty několika rodinám. „Na bankovním účtu se už scházejí první finanční příspěvky," řekla za městskou část Simona Hradilová.

U požáru šestipodlažního panelového domu zasahovali hasiči v noci na 22. února. Evakuovali 32 lidí, tři obyvatelé skončili v nemocnici. Několik hodin poté policisté ve Frýdku-Místku zadrželi třicetiletého muže. Podle policie je podezřelý z toho, že polil benzinem vstupní dveře jednoho z bytů, ve kterém spala jeho bývalá přítelkyně se třemi dětmi, a nedopalkem pak způsobil požár. Škodu, kterou údajně způsobil, vyšetřovatelé odhadují na tři miliony korun.

Požár dům zcela zdevastoval, lidé se do svých domovů nebudou moci vrátit ještě několik měsíců. „Tři rodiny dostaly od radnice dočasné ubytování v obecních bytech, ostatní bydlí zatím u svých příbuzných nebo přátel," uvedla Hradilová. Peníze vybrané ve sbírce poslouží k zajištění základního vybavení bytů, oblečení a dalších potřebných věcí.

Dárci mohou peníze posílat na speciální účet u České spořitelny číslo 2826429339/0800.

Zdroj: ČTK

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.