Centrum MARTIN o.p.s. sází na prevenci

Autor: Adam Šimčík

30. 08. 2013 | 10:06

Centrum MARTIN o.p.s. poskytuje služby zaměřené na mladé lidi s mentálním a kombinovaným postižením v oblasti vzdělávání pro vstup na trh práce a zvyšování finanční gramotnosti. Centrum MARTIN bylo založeno při Odborném učilišti pro žáky s více vadami v Praze 3 a jeho posláním je usnadnit žákům posledních ročníků učiliště i jeho absolventům vstup do samostatného života a pomoci jim s osamostatněním.
Jednou z činností, které velkou měrou přispívají v dobré přípravě na budoucí život, je vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti, které probíhá v rámci celorepublikového projektu Abeceda rodinných financí (www.abecedarodinnychfinanci.cz). Žáci a absolventi s mentálním postižením jsou vzděláváni v oblastech vedení rodinného rozpočtu, pravidlům pracovně právních vztahů, doporučených postupů při uvědomělém uzavírání smluv nebo v principech zodpovědného zadlužování a předcházení předlužení.
Preventivní vzdělávání v této oblasti a orientace alespoň v základních finančních pojmech a principech smluvních vztahů je pro mladé lidi jednou z klíčových dovedností a zásadně pomáhá předcházet budoucím problémům plynoucím z nepoctivých ale snadno dosažitelných půjček.


Odkaz URL ke článku
Abeceda rodinných financí

Další foto

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.