ČESKÝ PIVNÍ FESTIVAL ODTAJNIL MÍSTO KONÁNÍ 7. ROČNÍKU!

Autor: Alexandra Kocicova

10. 03. 2014 | 09:06

V únoru zažila pražská Letenská pláň zatěžkávací zkoušku v podobě vybudování Olympijského parku pro fanoušky. I přesto, že počasí nepřálo pořadatelům, Olympijský park přilákal nespočet návštěvníků a Letenská pláň obstála.

Druhou největší akcí, která se uskuteční na Letné od 15. – 31. 5. 2014, je konání 7. ročníku Českého pivního festivalu.

„Letenská pláň odjakživa láká k velkoleposti. Velká nezastavěná plocha v centru hlavního města se spoustou zeleně. Místo, které je synonymem pro setkávání s přáteli, rodinou nebo pro sportovní vyžití. Letenská pláň je ideálním místem pro realizaci eventu, který spojuje mladší i starší generace, přináší zábavu a gastronomické zážitky. To je výčet jen několika důvodů, proč jsme se rozhodli festival v letošním roce přesunout na Letenskou pláň,“ uvádí Tomáš Král, ředitel Českého pivního festivalu a doplňuje: „V rámci festivalu bude vybudováno několik velkokapacitních stanů, ale také zahrádka, tzv. festivalové náměstí. Kapacitu míst přizpůsobujeme rostoucím požadavkům a počtům návštěvníků, proto letos nabízíme až 4000 míst k sezení, které si lze už nyní rezervovat na našich webových stránkách.“

Světové kuchyně spojuje české pivo

Na festivalu bude na výběr z více než 120 druhů piv špičkové kvality. Kromě zlatavého moku nebude chybět ani vytříbená kuchyně. Návštěvníci se mohou těšit na delikatesy z různých koutů světa, ať již typicky americké, vietnamské, anglické, ale na své si přijdou i milovníci tradičních domácích jídel. Ke všem těmto pokrmům jednoznačně lahodí české pivo.
„Tématika propojení českého piva a světové gastronomie se odráží i v grafických vizuálech festivalu,“ doplňuje Král.

Pivo, hudba a Letná

Nejenže na Letenské pláni bude k dostání nejvíce druhů piv v historii, ale také se zde odehraje nejdelší hudební festival. Souběžně s pivním festivalem proběhne
2. ročník Rock´n´Beer Festu, v rámci kterého živě zahraje více jak 40 klubových kapel.
Přípravy Českého pivního festivalu jsou v plném proudu, programové novinky, organizační detaily a mnohé další zajímavé informace budou prezentovány postupně. Již nyní je však jisté, že festival bude legendární. Přijďte se najíst, napít, seznámit, ale hlavně se dobře pobavit! Přijďte na pivo!
www.ceskypivnifestival.cz

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.