Cirk La Putyka zve do obřího šapitó na Letné

Autor: Petr Převrátil

31. 05. 2012 | 09:47

Soubor Cirk La Putyka ve spolupráci s Mezinárodním festivalem nového cirkusu a divadla Letní Letná připravil na celý červen bohatý cirkusový program, který se odehraje v nově vztyčeném šapitó na Letné. Pod hlavičkou projektu ChapiteauX (čti „Jiné místo ve městě“), který se koná pod záštitou primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody, se Pražanům představí všechna představení Cirku La Putyka.

„Po třech letech, kdy nás tato myšlenka poprvé napadla, si plníme sen a můžeme naše představení odehrát v opravdovém cirkusovém šapitó s nezaměnitelnou atmosférou, neopakovatelnou energií a s neobyčejným zapálením pro dech beroucí výkony,“ řekl k projektu Rosťa Novák, principál souboru Cirk La Putyka. Během necelých čtyř let od svého vzniku se souboru Cirk La Putyka podařilo posbírat mezinárodní zkušenosti, setkat se s řadou zajímavých osobností z celého světa, nazkoušet čtyři inscenace a vyprodat všechna představení. O všechny své zážitky se členové souboru chtějí podělit ve speciálním cirkusovém šapitó, jež pojme až 500 diváků a které bude stát v červnu a červenci v zelené oáze Letenských sadů poblíž ulice Na Špejcharu, tam, kde jsou diváci zvyklí vídat představení partnerského festivalu Letní Letná.

Díky šapitó ožívá veřejný prostor

„Projekt ChapiteauX chystaným programem přispívá k dalšímu obohacení pražské kulturní scény specifickou tvorbou na příjemném místě Letenských sadů. Podle mého názoru je tento projekt schopen oslovit velké množství Pražanů a návštěvníků města, proto jsem se rozhodl ho podpořit. Vítám jakoukoli novou, ojedinělou a netradiční formu kulturního představení,“ pochválil projekt ChapiteauX primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

ChapiteauX je otevřeno denně

Principál Cirku La Putyka předesílá, že jejich šapitó je otevřeno všem lidem bez rozdílu věku, vyznání či smýšlení, a to po celý červen a červenec denně. „Rád bych zdůraznil, že projekt ChapiteauX by nikdy nemohl být realizován bez podpory a spolupráce s Magistrátem hl. m. Prahy a pana primátora Svobody, kterému bych chtěl za celý realizační tým srdečně poděkovat,“ dodal Rosťa Novák.

Račte vstoupit, právě začínáme!

Na realizaci projektu ChapiteauX se podílí na 32 herců, akrobatů, tanečníků, kteří společně s tvůrčím, produkčním a technickým týmem připravili 42 představení souboru Cirk La Putyka během dvou měsíců. Kromě představení zde budou probíhat vskutku mimořádné akce. Mimo jiné to budou koncerty Dana Bárty, skupin Blue Effect nebo Melody Makers s Ondřejem Havelkou, vystoupení souborů Kašpárek v rohlíku nebo Divadla VOSTO5. Dále jsou připravovány české i mezinárodní workshopy na téma závěsná akrobacie, trampolíny, kubánská salsa či parterní akrobacie.

Více informací najdete na www.chapiteau-x.cz nebo www.laputyka.cz.

Zdroj: praha.eu

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 23/2018 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.