Daří se nejen Slovanské epopeji

Autor: Petr Převrátil

30. 05. 2012 | 18:39

Šťastnou ruku při výběru výstav mají kurátoři Galerie hl. města Prahy. Dvě nedávno ukončené výstavy – Krištofa Kintery v Městské knihovně a Adolfa Wölfliho v Domě U Kamenného zvonu – byly na vrcholu návštěvnosti.

„Obrovskou radost nám udělala výstava Krištofa Kintery Výsledky analýzy, která naprosto překonala naše očekávání. Ohlas veřejnosti byl velice pozitivní a návštěvnost enormní – přiblížila se počtu osob nejnavštěvovanější výstavy loňského roku – výstavě Václava Radimského s 23 tisíci návštěvníků,“ uvedla mluvčí galerie Michaela Moučková.

Lidská psychika táhne

V Domě U Kamenného zvonu skončila výstava Adolfa Wölfliho Stvořitel Universa, která nabízí pohled na tvorbu psychicky narušeného jedince, který ale vstoupil do dějin světového umění a stal se jedním z předních představitelů art brut. Výstavu navštívilo téměř 10 tisíc zájemců. Zájem sice nepředčil další výstavu s podobným námětem, Prinzhornovu sbírku z legendární kolekce německého psychiatra z roku 2009, kterou navštívilo přes 12 tisíc diváků, ale i tak jde o pozoruhodný počet návštěvníků.

Slovanská epopej v centru pozornosti

Galerie hl. m. Prahy je také velice spokojena s návštěvností výstavy Slovanská epopej ve Veletržním paláci, kterou od 10. do 27. května zatím navštívilo přes 8500 lidí. Pokud zájem vydrží, pak předčí dvojnásobně počet návštěvníků, s kterým se počítalo při zahájení výstavy na počátku května.

Zdroj: praha.eu

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 51/2018 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.