Do Radonic nejen za koktejlem

Autor: Petr Převrátil

17. 05. 2012 | 09:42

Farmářské slavnosti v Radonicích u Prahy se v sobotu 19. května odehrají na farmě Stanislava Němce, kterého Pražané znají díky výrobkům, které dodává na pražské farmářské trhy.

Farmář, který sídlí jen pár stovek metrů za hranicemi Prahy, nabízí v rámci slavností, které podporuje ministerstvo zemědělství, prohlídku farmy, tvůrčí dílny, rýžování zlata, farmářskou stezku či tanec. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla a pití. Vstupné je pro všechny zdarma.

Udělej si koktejl

„Během akce chceme rodiny s dětmi provést po statku, ukázat jim život na venkově, připomenout jim znovu české svátky a tradice a zároveň je pobavit,“ uvedla Helena Neumannová z pořádající společnosti Park Tři Věže. Na děti čeká farmářská a řemeslná stezka, rýžování zlata, malování na obličej, lovení mušlí s pokladem, spousta hraček nebo oblíbené tvůrčí dílny. Zkusí si umixovat koktejl z čerstvého mléka, zasadit jarní květinu do květináče nebo si vyrobit kytičku z krepového papíru.

To podstatné – kvalitní potraviny

Odpoledne zpestří také lekce zumby, bubnování či zábavné duo Vanda a Standa. Na své si však přijdou i milovníci dobrého jídla a pití. Návštěvníci se mohou těšit na grilování v podání Redhotů, týmu dvojnásobných mistrů ČR v grilování, na zajímavý program pro děti i dospělé, ale také na kvalitní potraviny ze stánků farmářů z okolí, jejichž speciality budou moci nejen ochutnat, ale také si koupit.

Tam, kde bučí dodávky

Nedílnou součástí farmy je selská mlékárna. „V ní denně zpracováváme šest až osm tisíc litrů mléka. Mezi naše hlavní výrobky patří čerstvé pasterované selské mléko, čerstvý jogurt, balkánský sýr, čerstvý přírodní sýr, selský tvaroh, tvarohový Radoňáček, jogurtový nápoj či selská sýrová pomazánka,“ řekl Stanislav Němec. Z farmy pak vyjíždějí dodávky, které svůj příjezd na stanoviště v Praze ohlašují bučením a kravskými zvonci.

Zdroj: praha.eu

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.