Dokončena rekonstrukce školy pro administrativu EU

Autor: Admin Ulice

16. 03. 2011 | 16:10

Včera dopoledne se v Horních Počernicích slavnostně otevírala nově zrekonstruovaná Střední odborná škola pro administrativu Evropské unie. Jelikož Hlavní město Praha bylo hlavním investorem a na opravy poskytlo částku 73 mil. Kč, nemohl si tuto významnou událost nechat ujít ani náměstek primátora pro oblast školství Antonín Weinert spolu s dalšími zástupci radnice a magistrátu.

Střední odborná škola pro administrativu Evropské unie v Praze 9 – Horních Počernicích zažívá v posledních letech nebývalý rozvoj. Management školy postupně měnil a rozvíjel nabídku vzdělávání tak, že se mu podařilo odhadnout budoucí poptávku absolventů základních škol. V současnosti je největší zájem o studium ve vzdělávacích programech – právní administrativa a provoz diplomatických služeb. Žáci základních škol už ale také zaregistrovali existenci nejnovějšího vzdělávacího programu – řízení lidských zdrojů, jehož první studenti v tomto školním roce studují v prvním ročníku.

„Zatímco mnoho škol se potýká s problémem malého počtu uchazečů o studium, tato škola si díky pestré studijní nabídce v posledních letech na množství zájemců opravdu stěžovat nemůže. Počet žáků se za dobu 6 let téměř zdvojnásobil a stále roste, letos školu navštěvuje bezmála na 800 studujících, kteří nepocházejí jen z Prahy, ale z celé republiky, a dokonce i ze zahraničí,“ podotknul náměstek primátora pro oblast školství Antonín Weinert. Řada studentů využívá i možnosti ubytování na Domově mládeže, který je součástí celého areálu školy. Kvůli velkému počtu zájemců o studium se však škola začala potýkat s problémem nevyhovujících prostor a s nedostatečným počtem učeben.

„Celkové náklady této rekonstrukce, která byla ukončena počátkem února letošního roku, si vyžádaly 73 milionů Kč. Škola díky ní otevírá novou etapu svého rozvoje, po mnoha letech má vytvořené optimální materiální podmínky pro efektivní vzdělávání,“ uvedla předsedkyně výboru pro výchovu a vzdělávání zastupitelstva hl. m. Prahy Marie Kousalíková, která se slavnostní akce též zúčastnila.

Hlavní město Prahy se stalo hlavním investorem modernizace budovy školy, na podzim 2009 začaly práce související s náročnou rekonstrukcí celého objektu. Výsledkem je větší počet učeben a kabinetů, nové obvodové pláště, vznik nájezdových ramp a vybudování výtahů ve všech třech budovách, díky čemuž se celá škola stala bezbariérovou. Vyměnily se rozvody elektřiny, vody a slaboproudu, topná soustava. Nově byl instalován školní rozhlas, datový a televizní okruh. Upravily se i dosud nevyužívané vnitřní dvory, které budou za dobrého počasí sloužit pro relaxaci. Třešničkou na dortu je moderní prosklené atrium v hlavní budově, jehož otevřený prostor se stal pomyslným srdcem školy a bude využíván jak k odpočinku žáků, tak i pro kulturní a společenské akce.

Zdroj: Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.