Fan park v centru Prahy navodí fotbalovou atmosféru

Autor: Václav Vlček

04. 06. 2012 | 14:31

Fotbaloví fanoušci mohou na Staroměstském náměstí v Praze zažít během června alespoň trochu atmosféry mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině. Během tří týdnů je čeká sledování zápasů na velkoplošné obrazovce a bohatý doprovodný program.

Na náměstí vyroste fotbalová vesnice s pódiem a obří obrazovkou o rozměrech 7x5 metrů, na které budou k vidění všechny zápasy Eura. Fan Park začne fungovat v pátek 8. června, kdy vypukne šampionát zápasy Polsko - Řecko a Česká republika - Rusko.

„Něco jiného je sledovat fotbal doma v kruhu rodinném, něco jiného je to v hospodě s kamarády a něco jiného s tisíci fanoušky na náměstí. Zvlášť když k tomu je zajímavý doprovodný program," řekl organizátor Milan Heidler.

K vidění budou také exhibiční zápasy s účastí internacionálů Antonína Panenky, Františka Štambachera, Michala Horňáka, Vratislava Lokvence, Karla Jarolíma, Horsta Siegla, Jaroslava Šilhavého a dalších. „Budeme se snažit propagovat fotbal tak, jak se hrál kdysi, když byl sice pomalejší, ale techničtější. Myslím, že to bude zajímavé zpestření ke sledování zápasů mistrovství," řekl Štambacher, mistr Evropy z roku 1976.

Doprovodný program obstarají žongléři na chůdách, roztleskávačky, dýdžejové a kapely Mandrage, Žlutý pes, Toxique, Clou, Charlie Straight, Support Lesbiens či Těžkej Pokondr. Festival potrvá do konce šampionátu, který vyvrcholí 1. července.

Zdroj: ČTK

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 51/2018 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.