FC Zličín oslavil postup do divize

Autor: Admin Ulice

29. 06. 2010 | 15:49

Kromě historického úspěchu, tedy postoupení fotbalového týmu FC Zličín do divize, byl na hřišti oceněn nejlepší pražský střelec v nejvyšší pražské fotbalové soutěži - přeboru Prahy. Stal se jím Miroslav Novák, taktéž z klubu FC Zličín, s 27 zásahy v 25 zápasech. Náměstkyně primátora Marie Kousalíková předala střelci kromě soudku piva pro celý tým také tolik kilogramů vuřtů, kolik dal branek.

Modrobílý tým pod vedením trenéra Daniela Drahokoupila zvládl poslední zápas sezony výhrou 3:1 ve Vršovicích a zajistil si první místo v přeboru, s nímž je spojený postup do divize. Klub dosáhl největšího úspěchu ve své 81leté historii a do divize postoupil se ziskem 60ti bodů při skóre 66:34. „V tomto sportu se moc nevyznám, ale ten výsledek mi přijde spíše hokejový," žertovala náměstkyně primátora Marie Kousalíková.


Zličínský fotbalový klub založilo v roce 1929 čtrnáct místních občanů. Doposud hrál FC Zličín Pražský přebor, což je  5. nejvyšší liga v Česku. Divize začíná už první srpnový víkend, předtím ještě tým FC Zličín čeká předkolo Poháru ČMFS.

A-tým Zličína se v sezóně 2008/2009 umístil na 4. pozici se ziskem 49 bodů. Klub disponuje krásným areálem s třemi hřišti (velké a malé s umělým povrchem, hlavní hřiště s travnatým povrchem), halou a restaurací. B-mužstvo Zličína působí v 1.B třídě. Klub se zaměřuje také na práci s mládeží. Do soutěží jsou přihlášeny všechny věkové kategorie od 8letých po starší dorost (19 let).

Zdroj: Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy

Další foto

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 47/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.