FOOD FESTIVAL v Metropoli Zličín

Autor: Simona Martínková

29. 08. 2011 | 09:20

O víkendu 3. – 4. září 2011 proběhne v Metropoli Zličín Food festival spolupořádaný nadací Čokoládové děti. Návštěvníci se budou moci seznámit s kuchařským uměním a hlavně přímo ochutnat kulinářské výrobky z mezinárodních kuchyní jako např. Francie, Ruska, USA, Etiopie, Libanonu, Finska nebo Maďarska.


V doprovodném programu po oba dny od 11.30 do 16.30 vystoupí tanečníci Maurice Yeka z Konga a Azize Ndiaye ze Senegalu, v neděli se kromě toho ještě na podiu vystřídají s dívčí skupinou Diamond Cats a připraveno je také pletení copánků. Maurice Yeka je profesionální tanečník, choreograf a učitel afrického současného a tradičního tance, který v současné době žije a pracuje v ČR a zaměřuje se na vnitřní porozumění pohybu z pohledu různorodých tradic své země a kultury. Jejich vystoupení a dílna bude určena pro všechny, kteří mají chuť obohatit svůj pohybový repertoár o prvky východoafrického tance a zakončena bude sladkou odměnou v podobě originálního dortu pro nejúspěšnějšího tanečníka.


Všichni gurmáni, kteří podniknou cestu kolem světa chutí a vůní, zakoupením voucheru podpoří rovněž nadaci Čokoládové děti, která pomáhá nejen malým Afročechům z dětských domovů k integraci do většinové společnosti, ale zároveň si klade za úkol dlouhodobě a cílevědomě působit na českou veřejnost a snažit se, aby lépe pochopila kulturní a etnické kořeny čokoládových dětí, přijala jejich jinakost bez předsudků a pohledů skrz prsty. Během akce se návštěvníci budou moci rovněž blíže seznámit s jejich činností či přímo Čokoládové děti podpořit.


http://www.metropole.cz


http://www.cokoladovedeti.cz

Další foto

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 47/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.