HEREC BORIS HYBNER A PROF. PAVEL PAFKO POKŘTILI KNIHU

Autor: Eliška Káčerková

29. 01. 2015 | 03:43

21. ledna 2015 se v rámci 6. ročníku konference PragueONCO 2015 uskutečnil křest knížky Ať žijí stomici. Slavnostní křest publikace o životě lidí s vývodem proběhl u příležitosti zahájení pacientské sekce, kterou organizovala obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius.

Kmotry knihy se stali prof. Pavel Pafko a Boris Hybner, který je sám několik let stomikem. Prostřednictvím příběhu jeho i řady dalších pacientů ukazuje publikace, že se stomií žije mnoho lidí, kteří dokázali zvládnout onemocnění a vrátit se zpět do života i do zaměstnání.

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius, která se už několik let věnuje právě vydávání edukativních DVD a publikací pro onkologické pacienty, zdůrazňuje význam vzniku podobných materiálů pro nemocné a jejich rodiny. „Stejně jako naše DVD má i tato publikace důležité poslání - dodat pacientům sílu v boji s onemocněním a poskytnout jim návod, kde nalézt odbornou pomoc a jak fungovat v každodenním životě,“ uvádí ředitelka Michaela Tůmová a dodává: „i v případech stomiků stejně jako ostatních pacientů je pro další léčbu nesmírně důležitý dialog nejen mezi lékařem a pacientem, ale i jeho nejbližšími, kteří s onemocněním přicházejí do kontaktu.“

Knihu Ať žijí stomici vydala jako svoji druhou publikaci příběhů pacientů nadace T-SOFT ETERNITY, ve spolupráci s organizací České ILCO, a to během realizace projektu spolufinancovaného Evropským sociálním fondem ŽIVOT BEZ OMEZENÍ – LIFE WITHOUT LIMITES.

DIALOG JESSENIUS o.p.s.
Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vznikla v roce 2009 s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních, jejich průběhu a léčbě a tím zlepšit komunikaci mezi zdravotníky a pacienty i mezi pacienty a rodinnými příslušníky.
K hlavním projektům patří publikace edukativních DVD pod souhrnným názvem Průvodci onemocněním, která mají pomoci pacientům s onkologickým onemocněním překonávat těžkou životní situaci a připravit je na to, co je při léčbě čeká. Nová kampaň Ruce na prsa se zaměřuje na osvětu, prevenci a motivaci veřejnosti k zodpovědnému přístupu k vlastnímu zdraví a životu.


Odkaz URL ke článku
Dialog Jessenius





Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >




Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.