Jahodové léto vypuklo

Autor: Petr Převrátil

18. 06. 2012 | 18:28

Čerstvé české jahody a jiné dobré pochutiny byly k dostání v sobotu na náměstí Jiřího z Poděbrad. Široká nabídka moučníků, koktejlů z biomléka, zmrzlin nebo špízů jasně signalizovala, že prázdniny jsou již za dveřmi.

Jako na zavolanou dorazilo konečně to pravé tropické léto do naší metropole. A zrovna to bylo v sobotu 16. června, kdy si řada návštěvníků oblečena do stylově jahodové barvy zchladila žáhu nabídkou lahodných koktejlů, zmrzlin, koláčů, dortů, mojit nebo sangrií.

Pro děti byla vyhledávanou atrakcí čokoládová fontána na jahodové fondue, pro ty nejmenší byla připravena kreativní dílna Rodinného a kulturního centra Nová trojka, kde všichni pilně vymalovávali jahody různých tvarů, nebo divadelní představení Bananatrip. Kdo měl zájem, mohl si jako upomínku z akce odnést jahodový hrnek ze smaltovací dílny Smaltum.cz a pokochat se přitom tanečními kreacemi pohybového studia Dancer´s club, které rozproudilo krev všem přítomným přehlídkou latinskoamerických tanců.

Čerstvě sklizené jahody měly úspěch. A dobrá zpráva nakonec: v letních měsících budou na Jiřáku k dostání další šťavnaté pochutiny. Více na www.farmarsketrziste.cz a www.facebook.com/ftpraha.

Zdroj: Aktualita MČ Praha 3

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.