Kam o prodlouženém víkendu?Na podzimní Bobovku!

Autor: Ivana Kronďáková

25. 10. 2013 | 11:25

Nemusíte zůstat zavření doma až do jara. Stačí se jen trochu přiobléct, vybrat správnou trasu a můžete si užít skvělý podzimní výlet. Pokud zůstáváte o prodlouženém víkendu v Praze nebo do hlavního města míříte, můžete podniknout zajímavou vycházku i mimo pražské centrum.
Bobová dráha
Jednou z hlavních novodobých atrakcí Prahy je Bobová dráha na Proseku, která před lety vyrostla na místě bývalé sjezdovky. Dnes se tu proto můžete kochat neokoukaným výhledem na Prahu a přilehlou vinici přímo z bobu. Jen několik zastávek od centra, tak snadno zapomenete na ruch velkoměsta. Dráha je otevřena i mimo sezonu. Ve všední dny od 12 – 20 hodin a o víkendech už od 10 až do 22 hodin. Pokud se sem vydáte v pozdních hodinách, zažijete jízdu při umělém osvětlení. Navštívit ji tak můžete i v době, kdy ostatní místa mají dávno po sezoně i po zavírací době. Patříte k příznivcům geocachingu nebo byste si rádi tento druh zábavy vyzkoušeli? Co nejrychleji s bobem sjeďte, poté se pokuste najít „kešku“ skrytou u dráhy a podělte se o svůj rychlostní rekord s ostatními úspěšnými hledači. Až vám na výletě vyhládne, přímo v areálu se můžete i občerstvit v restauraci se zimní zahradou a dětským koutkem. K areálu se dostanete autem i městskou dopravou. Dorazit sem můžete, ale také po cyklostezce nebo po zajímavé naučné stezce.
Naučná stezka
Cesta provádí návštěvníka méně známými zákoutími Prahy a seznamuje s historií původně zemědělských osad Vysočany, Střížkov a Prosek. Prochází městskou zástavbou, městskou zelení ale i památkově chráněnou oblastí Prosecké skály, ty jsou dodnes propleteny podzemními chodbami, kde za prvorepublikové krize bydlely rodiny dělníků. Určitě nevynechejte Proseckou náves s románským kostelem sv. Václava - nejstarší místní památkou s přilehlou farou a zaniklým hřbitovem. Panorama Prahy si pak nejlépe vychutnáte z vyhlídky Emmy Destinové. Dětské hřiště v podobě keltského hradiště, Dračí jezero, i amfiteátr s hřbetem pravěkého ještěra, s chodbami, tunelem a vyhlídkou se schodištěm najdete v parku Podviní, jehož inspirací se stal jeden z přírodních divů světa v Severním Irsku. Stezka s 21 zastaveními měří téměř 9 km, často však křižuje zastávky MHD, cestu si tak můžete zkrátit či přizpůsobit.

Cyklostezka Rokytka
Nejblíže areálu se nachází cyklostezka A26, v místech, kde prochází Vysočany, lze sjet až k areálu bobové dráhy. Cyklostezka Rokytka místy protíná naučnou stezku Prahy 9, takže i cyklisté mohou objevovat místní zajímavosti.

Přesný popis trasy a jednotlivých zastavení naleznete na oficiálních stránkách Prahy 9 zde
Více informací o „keších“ skrytých v okolí naleznete na www.geocaching.cz


Odkaz URL ke článku
http://www.restaurace-bobovka.cz/cs/

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.