Kampaň Ostře sledovaná prsa staruje v Praze

Autor: Magdaléna Vošalíková

01. 10. 2015 | 12:14

Ostře sledovaná prsa začínají ve čtvrtek 1/10 v 17.00 hodin otevřením mobilní prsních modulů . V růžovém modulu se návštěvníci budou moci naučit techniku samovyšetření prsu od vyškolených lektorek, členek pacientských organizací z celé České republiky. Interiér buňky vyzdobí fotografie mladých pacientek a pacienta z projektu Aliance žen s názvem Bellis Young & Cancer. Autorkou fotografií je Helena Szmigelová. K dostání bude také pro kampaň navržený „Prsní hrnek“, jehož autorem je mladý designér Matyáš Fuchs, který současně navrhl výtvarnou část celého projektu. Bude zde probíhat i prodej předmětů s růžovou stužkou a Triček Avonu. Veřejnost si také bude moci zakoupit kávu Nespresso, výtěžek z jejího prodeje půjde na konto Aliance žen.

V bílém modulu bude probíhat vytváření odlitků ňader. Odlitek si bude moci žena odnést celý, nebo darovat odlitek jednoho ňadra na Prsní stěnu umístěnou ve foyer Nové scény Národního divadla. Ta bude po dobu konání akce v Praze přístupna veřejnosti.

Akce se bude konat od 1.- 8. října na Václavské náměstí (prostor Na Můstku), od 9.-15. října na Náměstí Republiky (prostor před Obchodním centrem Palladium), od 16.-22. října na Praze 6 na Vítězném náměstí (Kulaťák), a od 23.-29. října na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Kampaň bude zahájena 1. října odpoledním happeningem na Václavském náměstí, který začne v 18.00 hod. Program vyvrcholí tanečním vystoupením mladých pacientek z projektu Bellis Young & Cancer a koncertem skupiny LOLA, která mimo jiných zahraje píseň Nazí a krásní věnovanou boji proti rakovině prsu. Autorem písně je Aleš Petržela. Píseň se skupinou LOLA nazpívala zpěvačka Petra Janů. K písni vznikl i klip, jehož režisérem a scénáristou je Allan Schubert.

Cílem kampaně zaměřené na všechny generace je upozornit veřejnost na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu. Kampaň chce zvýšit povědomí o možnostech využití prevence a vést ženy i muže k odpovědnosti za své zdraví.


Odkaz URL ke článku
www.breastcancer.cz

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.