Klokani jsou blíž návratu do Ďolíčku

Autor: Václav Vlček

21. 05. 2012 | 12:30

Do konce května by mělo být definitivně jasno o tom, zda fotbalisté pražských Bohemians 1905 budou po sestupu do druhé ligy hrát své domácí zápasy dál v Synot Tip Areně v Edenu, nebo se vrátí do Ďolíčku.

Vedení klubu v současnosti intenzivně jedná o přesunu k Botiči a už se mu povedlo dojednat možnost pronájmu Ďolíčku na příští sezonu.

„Klokani" se z tradičního sídla přestěhovali před dvěma lety kvůli tomu, že legendární stadion nevyhovuje předpisům pro ligu. K domácím zápasům v uplynulých dvou sezonách nastupovali v Edenu, o který se dělili se Slavií. S majitelem Synot Tip Areny uzavřeli Bohemians pětiletou smlouvu, po nedávném sestupu z ligy se ale vedení snaží dojednat předčasné ukončení kontraktu a návrat do Ďolíčku.

„Byly zahájeny rozhovory o možnosti ukončení nájemní smlouvy v Edenu. Naše žádost byla podle našeho názoru z druhé strany pochopena. Sedí proti sobě rozumní lidé, kteří mají zájem najít přijatelné řešení na obě strany. Jednání budou v příštím týdnu pokračovat," uvedli Bohemians v prohlášení.

Prý se jim už povedlo dohodnout možnost pronájmu Ďolíčku na příští sezonu. Stadion vlastní firma Bohemians Real, která je prý ale ochotna směnit areál s Prahou 10 za jiný pozemek. „Situace je značně komplikovaná, přesto se podařilo dohodnout možnost pronájmu na příští sezonu. V současné době očekáváme návrh a podpis této smlouvy," stojí v prohlášení.

Pokud se „klokanům" povede dojednat přesun do Ďolíčku, budou muset stařičký stadion částečně zrekonstruovat, aby vyhovoval aspoň druholigovým parametrům. „Tento týden proběhla prohlídka zástupců Fotbalové asociace ČR v Ďolíčku. Byly stanoveny podmínky pro realizaci našeho záměru, některé práce již byly zahájeny a další budou ve velice krátké době pokračovat," dodalo vedení Bohemians.

Zdroj: ČTK

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.