KNIŽNÍ VELETRH: Komiksy čísti… …v komiksu býti…

Autor: Petr Převrátil

15. 05. 2012 | 17:21

Největší český knižní veletrh s mezinárodní účastí Svět knihy je za dveřmi a na svoji účast se těší i Městská knihovna v Praze.

„Letos jsme se rozhodli zvednout hozenou rukavici, kterou účastníkům, nakladatelům a pořadatelům doprovodných programů kolegové ze Světa knihy hodili v podobě komiksu,“ říká Veronika Chruščová, koordinátorka účasti knihovny na knižním veletrhu. A dodává: „Knihovna se komiksu nebojí a dokazuje to nejen tím, že komiks půjčuje, vydává, ale i rozehrává.“ Přesvědčit se mohou přijít všichni od čtvrtka 17. do soboty 19. května na holešovické výstaviště.

„Pojízdná knihovna Městské knihovny v Praze bude jako Bubblebus parkovat na svém obvyklém místě před Průmyslovým palácem,“ říká Veronika Chruščová. A co vše v něm návštěvníci najdou? „Přiveze výběr komiksů pro všechny věkové skupiny, lidé si je budou moci půjčovat, ale i číst. K dispozici bude i pravý komiksový rámeček, aby si návštěvníci mohli komiks vyzkoušet. Nemějte obavy, komiks sluší všem. A chybět nebudou ani dva nové komiksy, které u příležitosti Světa knihy Městská knihovna v Praze vydává,“ přibližuje nabídku Bubblebusu Chruščová.

Jedná se o dva komiksy grafika a ilustrátora Václava Šlajcha Knihovna a Příběh Pražské bible. Václav Šlajch s Městskou knihovnou v Praze spolupracuje dlouhodobě už od roku 2007 a zmíněné komiksy, které pro ni vytvořil, knihovna vydá jako e-knihy. Čtenáři si je budou moci stáhnout z www.e-knihovna.cz od 17. května. V pátek 18. května pak s Václavem Šlajchem proběhne na webu knihovny (www.mlp.cz) on-line rozhovor, kdy autor bude odpovídat na otázky čtenářů, které mu mohou prostřednictvím zmíněných stránek pokládat už teď.

„Posledním příspěvkem knihovny k letošnímu komiksovému tématu veletrhu bude divadelní představení. Jak jinak než na komiksovou variaci,“ slibuje Chruščová. Městská knihovna v Praze disponuje amatérským knihovnickým divadelním souborem Vý; (čti Výstředník), který v sobotu 19. května od 16:00 hodin v sále Rosteme s knihou provede světovou premiéru autorské hry Superknihovnice: Zrození.

Zdroj: praha.eu

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 23/2018 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.