Letní Pražský triatlon - zábava pro sportovce i rodiny

Autor: Tereza Lukešová

26. 06. 2012 | 09:11

Sdružení H-Triatlon pořádá v neděli 22. července první ročník amatérského triatlonového závodu v Praze Dolních Počernicích. Závod bude rozdělen do několika věkových kategorií a v plánu je i bohatý doprovodný program pro děti. Záštitu nad triatlonem převzal primátor hlavního města Prahy MUDr. Bohuslav Svoboda a starosta městské části Praha – Dolní Počernice Zbyněk Richter.

Závod je rozdělen dle pohlaví, věku a výkonnosti. Pro dospělé soutěžící jsou připraveny sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti. Pro plavání, běh a jízdu na kole si mají možnost vybrat trať hobby, klasik či sport a rozdělit se mohou také do štafetových týmů. „Závodníky čeká profesionální měření závodu pomocí čipových pásků, kdy každému aktérovi dorazí po skončení SMS s jeho výsledkem,“ říká ředitel závodu Vladislav Dykast. „Po skončení sportovní části se mohou závodníci těšit na doprovodný program v podobě hudebního vystoupení kapely Kycelo nebo slosování tomboly o zajímavé ceny,“ doplňuje Vladislav Dykast.

Organizátoři však mysleli i na děti, které mohou závodit již od těch nejmenších, jimž pomáhají rodiče (0-3 roky) i větších, kteří již trať zvládnou sami v kategoriích do 6, 10 a do 15 let. Každé dítě obdrží diplom a drobné ceny od partnerů závodu. Po skončení dětského závodu je pro nejmladší účastníky připraven bohatý program včetně skákacího hradu nebo výtvarných dílen organizovaných ve spolupráci s pražskou Galerií umění pro děti GUD.

První ročník Pražského triatlonu navazuje na tradiční Houmrův triatlon ve Šluknovském výběžku, jehož letošní - již 19. ročník se uskuteční na záčátku srpna. „Každým rokem se Houmrův triatlon těší velké oblibě a přiláká profesionální i rekreační sportovce z celé České republiky. Doufáme tedy, že i tento pražský závod si získá dostatek příznivců a v duchu našeho hesla – Tělo musíme překvapit se na startu objeví v co nejhojnějším počtu,“ dodává Vladislav Dykast.


Součástí startovného ve výši 150 Kč či 300 Kč (v závislosti na termínu registrace, děti zdarma) je i občerstvení, zázemí a propagační materiály. Více informací a online registrace na www.htriatlon.cz. Účastníci se mohou přihlásit i v den konání akce.
Spojení MHD - autobus č. 263, zastávka Škola Dolní Počernice – autobus jede ze zastávky DEPO Hostivař cca 20 minut, zastávka je vzdálená cca 150 m od startu závodu (GPS souřadnice místa startu závodu: Latitude: 50°5'18.672"N, Longitude: 14°34'52.600"E).

Akce je profesionálně zabezpečena zástupci Zdravotní služby HMP.

Program závodu:
7:30 – 9:30 Prezentace závodníků
10:00 Start kategorie SPORT - ženy/muži (plavání 800m, kolo 54km, běh 8km)
10:15 Start kategorie KLASIK - ženy/muži (plavání 400m, kolo 36km, běh 4km)
10:30 Start kategorie HOBBY - ženy/muži (plavání 400m, kolo 18km, běh 2km)
10:45 Start dětské kategorie
(kolo 100m, běh 100m)
13:00 Vyhlášení výsledků

Partneři závodu:

FINEP CZ a.s.
Michovský group a.s.
Temper Communication a.s.
VZP
Městská policie hl. m. Prahy
Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy
Úřad městské části Praha - Dolní Počernice
Hl. m. Praha


Odkaz URL ke článku
http://www.htriatlon.cz/

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.