Lidé s hendikepem se učili, jak na finance....

Autor: Adam Šimčík

10. 06. 2015 | 17:47

Právě skončil projekt nazvaný Finance a rodinný rozpočet pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením, jehož smyslem bylo ukázat zejména mladým lidem s mentálním a kombinovaným postižením ale i dalším zájemcům z Prahy a Jihočeského kraje, jak správně nakládat s finančními prostředky, předvést jim základní nástroje plánování osobních i rodinných financí a zejména upozornit na možná rizika spojená s financemi.

Realizátor projektu, kterým byla společnost Centrum MARTIN o.p.s., cílil na zvýšení finanční gramotnosti zejména u svých klientů a klientů partnerských organizací, tedy u osob s postižením, převážně mentálním, protože tito lidé dlouhodobě patří k nejohroženějším skupinám obyvatel a bohužel se také často stávají obětí neuváženého nakládání s financemi i nejrůznějších nekalých praktik. Smysluplnost projektu potvrdila i jedna z největších českých bank ČSOB a.s., která v rámci svého každoročního grantového programu poskytla prostředky na realizaci projektu.

Celkem deseti cyklů projektu, z nichž 2 proběhly v Písku v Jihočeském kraji a 8 v hl. m. Praze, se zúčastnily desítky lidí s postižením z obou krajů. Projekt hodnotili jako velmi přínosný už i proto, že nešlo jen o „pouhé“ přednášky, ale výklad jednotlivých problematik probíhal interaktivní formou se sehráním scének, promítáním poučných videí i vyzkoušení si některých praktik „nanečisto“.

„Bohužel jsme stále častěji svědky toho, jak naši klienti i zaměstnanci s hendikepem snadno upadají do dluhů, které pak nemají z čeho splácet. Ještě horší je, že některé neférové finanční instituce hendikepu lidí zneužívají. Jsme proto velmi rádi, že se nám díky ČSOB, která zodpovědný přístup k financím podporuje, podařilo zrealizovat projekt, který, jak věříme, pomůže zejména lidem s mentálním postižením v orientaci v problematice spojené s penězi“, uvedla ředitelka organizace Centrum MARTIN o.p.s.


Odkaz URL ke článku
Centrum MARTIN o.p.s.

Další foto

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.