Na místě zchátralých budov vznikne parkoviště

Autor: Václav Vlček

24. 02. 2012 | 14:30

Střed Radotína po desetiletí hyzdily zchátralé stavby, které dříve sloužily jako průmyslové a skladové objekty.

Radnice se rozhodla objekty zbourat. Vznikne zde nový prostor pro parkování.

Zdevastované 150 let staré objekty se nacházely na náměstí Osvoboditelů mezi ulicí Na Betonce, železniční tratí, správní budovou úřadu čp. 21 a parkovištěm před obchodním domem Berounka. Vzhledem k tomu, že oba byly v dezolátním stavu, nebylo je možné jakkoli využít pro potřeby městské části, navíc byly určeny k demolici i kvůli dlouhodobému záměru výstavby Centra Radotín.

Díky demolici vznikne prostor o rozloze cca 1800 m2, který bude srovnán, zpevněn a zpřístupněn veřejnosti. Vznikne tak další možnost parkování v centru Radotína a výrazně se odlehčí především ploše před obchodním domem, která v posledních letech slouží místo ke krátkodobému parkování pro nákupy jako záchytné parkoviště pro mimopražské občany, kteří mají Radotín jen jako přestupní stanici při cestě za prací do centra Prahy.

Na tomto parkovišti se kromě části parkoviště u výtopny změní režim. Mezi 8. a 16. hodinou se zde omezí možnost stání pouze na 2 hodiny. U výtopny bude zachováno zhruba 17 stání bez časového omezení.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.