NA POLÁRNÍ PARTY V PROSTORU NoD SE PŘEDVEDLY STUDENTSKÉ

Autor: Kateřina Martykanová

26. 01. 2013 | 15:19

Dne 15. ledna proběhla v experimentálním prostoru NoD Polární party Studentských akademií. Cílem večera bylo představit veřejnosti činnost jednotlivých uměleckých akademií a předvést, co se studenti za poslední půl rok v jednotlivých kurzech naučili.

Polární party probíhala v celém prostoru NoD a jejím programem provázel Adama Halaš, který je nejen uměleckých vedoucím prostoru NoD, ale i vedoucím Divadelní akademie. V průběhu večera se každá akademie prezentovala vystoupením nebo workshopem určeným pro všechny návštěvníky party. V samotném úvodu představil vedoucí Dj akademie Dj Ghonzales své mladé talenty. Současně probíhal workshop Fotografické akademie v Lightpaintingu s hostem Andrejem Boleslavským ze Ciantu. Tu od nového roku vede fotograf Ondřej Klíma, který se na workshopu chopil fotoaparátu a vše zdokumentoval.

Vrcholem večera byla ukázka z připravovaného představení Divadelní akademie “Kabaret naruby”, kterou se svými studenty připravil Adama Halaš. Studentské akademie si pozvaly i hosty, celý sál divadla NoD roztančila skupina Crazy dance z nízkoprahového klubu Husita a svým nadšením a autorskými texty zaujali rappeři UGD Rappeři z centra Beztíže.

Polární party navštívila také starostka Prahy 6 Ing. Marie Kousalíková, která podpořila vznik projektu před třemi lety a také ředitel Domu dětí a mládeže Ulita Josef Chmel, který se Studentskými akademiemi začíná spolupracovat.

Na party byla představena i celá řada novinek, které se v akademích od nového roku udály. Tou zřejmě největší je vznik 7. akademie v pořadí - Radia Akademie, jejíž velkou ambicí je zaujmout mladou generaci. V rámci pravidelných setkání se studenti naučí jak natáčet reportáž, jak řídit radio, sestavit playlist atd. Součástí budou i živé vstupy a studentské pořady.

CO JE PROJEKT STUDENTSKÉ AKADEMIE?

Studentské Akademie jsou volnočasové aktivity pro studenty základních a středních škol zdarma. Pod heslem “Dělej, co tě baví” od roku 2010 nabízejí pražským studentům umělecké workshopy, které vedou výrazné osobnosti kulturní scény. Workshopy vznikly v rámci preventivniho programu “Můžu ti pomoct?” neziskové organizace Dialog Jessenius o.p.s.. pod záštitou Pražského Magistrátu. “Smyslem je nabídnout studentům kvalitní volnočasovou zábavu, jenž je k ničemu nezavazuje a pomoci mladým lidem nalést sama sebe.”, říká Jiřina Faloutová, tvůrce myšlenky a realizátorka projektu.WORKSHOPY VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013

Hudební akademie – pod vedením Slávka Jandy z Abraxas (Music City)
Divadelní akademie – pod vedením uměleckého šéfa NoD a vedoucího katedry pantomimy HAMU Adama Halaše (experimentální prostor NoD)
Design&Art akademie – pod vedením kurátorky Zuzany Jakalové (Meetfactory)
DJská akademie – pod vedením DJ Ghonzálese (Klub ROXY)
Fotografická akademie – pod vedením Ondřeje Klímy (Dům dětí a mládeže Ulita)
Filmová akademie – pod vedením Terezy Reichové (FAMU)
Rádio akademie (Dům dětí a mládeže Ulita)


Odkaz URL ke článku
Studentské akademie

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.