Noc kostelů nabízí neobvyklé zážitky

Autor: Petr Převrátil

25. 04. 2012 | 18:06

Vstup do prostor, kam se člověk běžně nedostane, prohlídky zvonů, akce pro děti, výtvarné soutěže, sestup do krypty, čtení z bible, koncerty, vizuální performance, loutková představení, prezentace Charity. To vše ještě mnohem víc nabízí letošní Noc kostelů.

Zážitek i pro děti

Letos připadá Noc kostelů na 1. června. Program je určen především pro ty, kteří do kostela tak často nechodí, ale zážitkem bude i pro farníky. Noc je určena i pro rodiny s dětmi, které se mohou těšit, že v otevřených kostelech na ně budou čekat zajímavé soutěže, výtvarné dílny či prohlídky kostela. V kostele sv. Jakuba Staršího v Praze-Petrovicích se např. bude stavět tepee a je připraven dětský koutek s dalšími aktivitami. Sbor církve bratrské v Praze na Smíchově připravil tvořivou dílnu, kde se děti mohou nejen hodně naučit, ale také si něco vyrobit. A kostel Narození Panny Marie v Petrovicích se promění na místo plné příběhů a pohádek. Pohádková noc zde začíná již v 17 hodin.

Dvě stovky kostelů

„V pražské arcidiecézi se otvírá na dvě stovky kostelů a v celé ČR se počet přihlášených blíží tisícovce,“ uvedl mluvčí Arcibiskupství pražského Aleš Pištora. Loni se noci účastnilo na 300 tisíc lidí. Otevírají se ovšem nejen kostely katolické, ale i evangelické. „Noc kostelů chce představit křesťanskou spiritualitu, modlitbu a službu potřebným. Má být rovněž znamením živé spolupráce různých křesťanských církví, která zaceluje rány vzniklé v minulých staletích,“ dodal A. Pištora. První Noc kostelů proběhla v roce 2005 ve Vídni. Více na www.nockostelu.cz.

Zdroj: praha.eu

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 51/2018 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.