Nová zastávka Terezínská

Autor: Jan Cebe

16. 09. 2011 | 09:23

Na křižovatce ulic Lovosická a Terezínská vzniká nová zastávka autobusu. Jde o provizorní zastávku linky 151, která je od července prodloužena dál do střížkovského sídliště.

Linka 151 jede nyní jednosměrně ulicí Lovosickou a zatáčí doprava do Českolipské a Novoborské, načež se vrací zpět do Lovosické.

Protože zastávka Českolipská je až za křižovatkou, linka 151 zde nezastavuje. Zřízením nové zastávky pro linku 151 získají obyvatelé v okolí ulice Terezínská ve směru od metra – zatím pouze ve všední den – více než 50 spojů. Protože bude linka ukončena polookružně, lze stejnou zastávku použít i ve směru do centra.

Termín původně dohodnutý s organizací ROPID byl 1. září 2011. Pracovníci naší městské části stačili celou akci projednat ve velmi krátkém čase. Bohužel se ale ukázalo, že stavební úpravy na Praze 9 nebudou dokončeny včas, a proto ROPID odsunul i termín zřízení zastávky Terezínská na 1. října, aby byly všechny změny na lince provedeny ke stejnému datu.

Městská část připravuje zřízení trvalé zastávky a úpravy na komunikaci Lovosická. V letňanském úseku této komunikace, kde chodí každý den děti do školy, byly zaznamenány časté přestupky ve formě překračování povolené rychlosti a nedovoleného předjíždění.

Zdroj: MČ Praha 18

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.