Osmička chystá rozsáhlé úpravy zeleně na Invalidovně

Autor: Václav Vlček

23. 02. 2012 | 10:30

Městská část Praha 8 se pustila do rozsáhlé úpravy zeleně a parku v blízkosti stanice metra Invalidovna a přilehlého sídliště.

Prvním krokem bylo postupné pokácení množství dožívajících a potenciálně nebezpečných topolů, pro které místní prostředí nebylo optimální a jejichž stárnoucí a křehnoucí dřevo mohlo způsobit spad velkých větví. V silném větru by eventuálně dokonce hrozilo vyvrácení celého stromu.

„Na jaro a podzim je plánovaná výsadba nových, vhodnějších stromů a zároveň s ní proběhne také potřebná rekonstrukce chodníků v parčíku za budovou EXPO, ty díky prasklinám a deformacím takřka znemožňují bezpečnou chůzi," říká starosta Městské části Praha 8 Jiří Janků. 

Přesná podoba výsadby zeleně je součástí dialogu Městské části Praha 8 se zástupci obyvatel, díky kterému bude také možnost pokrýt část financování z grantu Nadace Partnerství - Místo pod stromy 2012 - 2013.

„Byla zde již opravdu silná potřeba situaci u metra Invalidovna a sousedícím sídlišti řešit. Nejen, že se topoly do místní zástavby nehodily, ale navíc byly i ohrožením pro místní. Věřím, že obyvatelé sídliště probíhající změny ocení, vždyť s nimi také Městská část na budoucí podobě výsadby spolupracuje," upřesnil Jiří Janků.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 52/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.