Park Malinová - Chrpová získal prestižní ocenění

Autor: Václav Vlček

30. 05. 2012 | 12:30

Prestižní ocenění v rámci Národní ceny za architekturu - Grand prix architektů 2012 získal projekt revitalizace parku Malinová - Chrpová v kategorii „Krajinářská architektura a zahradní tvorba".

„Naším záměrem bylo vytvořit z tohoto parku atraktivní odpočinkové centrum Zahradního města, což se nám podařilo," řekl k ocenění starosta městské části Praha 10 Milan Richter.

Revitalizace parku byla za podpory EU ukončena právě před rokem. „Z lokality se podařilo vybudovat přírodní odpočinkové místo nejen pro rodiny s dětmi, ale i seniory. Jsou zde nové trávníky, mobiliář, dvě hřiště a centrální vodní prvek. Proto park v současné době považujeme za jedno z nejvýznamnějších míst v Praze 10," doplnil zástupce starosty Vladimír Novák.

Během rozsáhlé rekonstrukce bylo vysázeno také 150 nových stromů, obnoveny parkové, ale i okolní cesty a instalován závlahový systém. Pro zvýšení bezpečnosti je podél cest umístěno veřejné osvětlení, kvůli udržení čistoty rozmístěny desítky odpadkových košů a k posezení parkové lavičky. „Samozřejmě jsme nezapomněli na handicapované občany a pro návštěvu parku jsme nechali vybudovat bezbariérové přístupy," uvedl starosta Richter.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.