Plavecký bazén Šutka má být do konce roku hotový

Autor: Václav Vlček

02. 05. 2012 | 08:30

V areálu, jehož stavba byla kvůli nedostatku peněz několikrát přerušena, čeká návštěvníky kromě padesátimetrového plaveckého bazénu i třeba akvapark se skluzavkami a tobogány.

Práce na plaveckém bazénu Šutka pokračují, dostavěn by měl být do konce letošního roku. „V loňském roce byly práce utlumeny, Magistrát Hlavního města Prahy neměl na dostavbu dostatek financí. Pro letošní rok již mají být vyhrazeny dostatečné finanční prostředky, takže se snad stavbu podaří dokončit. Jsme velmi rádi, že po dlouhých letech čekání se tento již v podstatě sen stává realitou," uvedl starosta MČ Praha 8 Jiří Janků.

Kromě padesátimetrového plaveckého bazénu budou mít návštěvníci k dispozici akvapark se skluzavkami a tobogány. V areálu bude restaurace, sauny a posilovna, bowling, wellnes nebo hlediště pro 400 osob. Součástí projektu je i kompletní dostavba vodovodního přivaděče, parkoviště, komunikací a přilehlé křižovatky v Čimické ulici.

Areál se začal stavět již v roce 1987, stavba ale musela být několikrát zastavena kvůli nedostatku peněz či restituci pozemků. Město původně počítalo s areálem jako centrem vodních sportů na olympiádě.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 51/2018 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.