Policie zřejmě dopadla pachatele vraždy v tramvaji

Autor: Jan Cebe

09. 03. 2011 | 16:29

Pražští kriminalisté zadrželi a obvinili 58letého cizince, který je podezřelý z vraždy Rudolfa Slavíka. Toho měl začátkem února zastřelit v tramvaji číslo 22 v Praze-Hostivaři. Podle zjištění agentury Mediafax se jedná o muže z anglicky hovořící země, který u nás osm let žil a živil se prodejem historických zbraní.

Zásahová jednotka ho zatkla v úterý večer v centru Prahy. Při domovní prohlídce u něj policisté nalezli tři dlouhé a dvě krátké střelné zbraně, z čehož jednu držel nelegálně. Vraždu podle vyšetřovatelů spáchal legálně drženou pistolí, což potvrdila i balistická expertíza. O motivu činu mohou kriminalisté zatím pouze spekulovat, neboť obviněný odmítl vypovídat.

Vražda se stala hodinu po půlnoci 5. února v tramvaji číslo 22 na konečné stanici Nádraží Hostivař. Policie zjistila, že vražednému útoku předcházel konflikt zastřeleného muže se zadrženým cizincem v baru v centru města. Opilý Slavík měl muži nadávat, ten však na jeho verbální útoky vůbec nereagoval a ani nepromluvil. Když však Slavík odešel, sledoval ho, nastoupil s ním do tramvaje a na konečné zastávce ho zastřelil. Poté vystoupil a utekl.

Muže policie obvinila z vraždy ze zvlášť zavrženíhodných pohnutek a nedovoleného ozbrojování a žádá o uvalení vyšetřovací vazby. Pachateli vraždy hrozí v případě odsouzení 10 až 18 let ve vězení nebo výjimečný trest.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.