Policisté kvůli obavě z yperitu evakuovali služebnu

Autor: Václav Vlček

06. 03. 2012 | 16:00

Policisté museli včera odpoledne evakuovat svou služebnu v městské části Prahy 4 Modřanech. Muž z Prahy tam přinesl nalezený kufřík s neznámými chemikáliemi a přivolaní odborníci měli podezření, že by mohlo jít o yperit.

Chemikálie nyní zkoumají pracovníci Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany. Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana by lidé s nalezenými podezřelými předměty neměli manipulovat a na místo by měli přivolat policii.

Kufřík, který dnes po poledni přinesl muž na služebnu v Modřanech, pocházel z 30. nebo 40. let minulého století a byl plný ampulí označených lebkou a zkříženými hnáty. "V rámci prošetřování události policisté zjistili, že kufřík s jedem původně nalezl majitel nemovitosti ve sklepě budovy při její rekonstrukci. Nález pak předal kamarádovi, o kterém ví, že sbírá věci z 2. světové války, a ten kufřík odevzdal," uvedl Hulan.

Policisté sklep, kde byl kufřík nalezen, prohledali a nalezli ještě jedno podobné zavazadlo. Proto okamžitě nařídili přerušit stavební práce, sklep vyklidili a kufřík nechali odvézt ke zkoumání.

Zdroj: ČTK

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.