Poslední šance podpořit finalisty Vinařství roku

Autor: Kateřina Martykanová

17. 03. 2015 | 11:57

Posledních pár dní zbývá milovníkům vína, kteří fandí letošním finalistům Vinařství roku, aby se pokusili ovlivnit svými hlasy celkový výsledek prestižní vinařské soutěže pořádané Svazem vinařů ČR. Hlasování totiž končí již tento pátek a vzejde z něj nejen vítěz v kategorii Mediatel Vindemia Publica 2014, ale také absolutní vítěz a nový držitel titulu Vinařství roku 2014. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 26. března od 19 hodin ve Veletržním paláci v Praze.

Už jen do pátku 20. března mají lidé možnost hlasovat pro Vinařství Kořínek, Víno J. Stávek, Vinařství rodiny Špalkovy, Sonberk, Vinařství Vladimír Tetur, Žernosecké vinařství, Vinařství Lahofer, CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice nebo Zemědělské družstvo Sedlec u Mikulova. „Nově může veřejnost zasílat svým oblíbeným vinařstvím sms ve tvaru „VINARSTVI + kód finalisty“ na číslo 900 30 06. Cena SMS je 6 Kč a je možné zaslat neomezený počet sms. Druhý způsob je stejně jako loni hlasování prostřednictvím webového rozhraní www.vindemiapublica.cz, v tomto případě bezplatně. Takto může hlasující vybranému vinařství ovšem udělit pouze jeden hlas za 24 hodin,“ přibližuje způsob hlasování Vladimír Buťa, marketingový ředitel společnosti Mediatel, která technicky zajišťuje průběh hlasování a je také titulárním partnerem soutěže veřejnosti.

„Výsledný počet hlasů u jednotlivých vinařství určí již tradičně nejen držitele titulu Cena veřejnosti Mediatel Vindemia Publica, ale stane se i rozhodujícím kritériem pro výběr absolutního vítěze. Tím se stane jedno ze tří oceněných vinařství v kategorii malé, střední nebo velké vinařství,“ uvádí Petr Psotka ředitel Vinařského institutu, který je odborným garantem soutěže.

Vyhlášení vítězů ocenění Mediatel Vindemia Publica 2014 i hlavní kategorie Vinařství roku 2014 se uskuteční v průběhu slavnostního galavečera ve Veletržním paláci Praze. Večerem bude již tradičně provázet Marek Eben. Vítězná vinařství budou odměněna skleněnými trofejemi od firmy Precioza a mincemi od společnosti E-mince.cz. Vítěz ceny veřejnosti obdrží stylovou cenu symbolizující sklenici na víno z dílny designéra Martina Žampacha a marketingové poradenství a produkty od hlavního partnera společnosti Mediatel, spol. s r.o. Na atraktivní ceny se mohou těšit také hlasující na internetu, kteří současně mohou odpovídat na vědomostní otázky připravené Vinařským institutem a soutěžit o cesty za vínem a vína od letošních finalistů Vinařství roku.
Soutěž vyhlašuje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za podpory Vinařského fondu ČR, hlavních partnerů Erste Corporate Banking, Mediatel spol. s r.o. a Tesco Stores ČR a.s. Akce je pořádána pod záštitou hejtmana
Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška.


Odkaz URL ke článku
Vinařství roku

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.