Praha 10 pátrá po oblíbeném stromu svých obyvatel

Autor: Václav Vlček

08. 06. 2012 | 10:30

Městská část Praha 10 vyhlásila anketu o strom roku. Zapojit se do ní může každý, stačí jen pořídit fotografii stromu, napsat, kde se nachází, uvést druh, obvod ve výši sto dvaceti centimetrů nad zemí a přibližnou výšku a stáří.

Dále by měl navrhovatel ve stručnosti popsat historii stromu nebo zajímavý příběh, který se k němu váže. „Městská část sice má řadu historických a zajímavých míst, ale touto anketou je chceme ještě rozšířit a třeba i vyzdvihnout určitá místa, která jsou návštěvníky bez většího povšimnutí míjena, i když díky stromům mají své kouzlo," uvedl starosta městské části Praha 10 Milan Richter.

Náměty je možné podávat do 31. srpna 2012. Veškeré dostupné údaje o "vítězném" stromu pak zaměstnanci odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje zpracují, zveřejní a zašlou do celostátního výběru.

Podle zástupce starosty Vladimíra Nováka to nemusí být jen ten nejstarší, nejvyšší, nejmohutnější, nejkrásnější nebo nejvzácnější strom. Třeba "nejsympatičtější" strom s příběhem, který dokáže spojovat lidi, kteří v jeho blízkosti bydlí nebo k němu mají vztah.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.