Praha 10 podpořila 137 nejlepších projektů

Autor: Václav Vlček

23. 05. 2012 | 10:30

O grant se ucházelo celkem 241 projektů, vybráno jich bylo 137. Městská část rozdělila téměř tři miliony korun.

Projekty se týkaly oblastí sociální, kultury a umění, sportu, tělovýchovy, volného času, vzdělání, protidrogové prevence a prevence kriminality a životního prostředí. „Prioritou pro poskytnutí dotace byl celkový přínos projektu pro městskou část Praha 10, především pak pro její občany," uvedl starosta městské části Milan Richter.

V současné době jsou přijímány žádosti o grant v sociální oblasti, a to na rozvoj pečovatelské služby.  Projekty je možné předkládat do 4. června 2012. „Uvědomujeme si, že Praha 10 má jednu z nejstarších skladeb obyvatelstva metropole, proto se snažíme podporovat služby, které seniorům umožňují co nejdéle setrvat ve svém přirozeném prostředí a prožít klidné stáří," řekl místostarosta pro sociální oblast Vladislav Lipovský.

Veřejně-prospěšné aktivity a rozvoj služeb se snaží městská část Praha 10 podporovat grantovou politikou už řadu let a svou nabídku stále rozšiřuje. V letošním roce vyhlásila unikátní soutěž s názvem Zásobník projektů. Každý, kdo má nápad, jak upravit nebo oživit své okolí či veřejný prostor a chce přiložit ruku k dílu, má možnost získat na své nápady od radnice peníze. Přihlášky do tohoto projektu mohou zájemci podávat do 1. června.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.