Praha 12 chce své úředníky sestěhovat do nové radnice

Autor: Václav Vlček

23. 03. 2012 | 14:30

Městská část chce svých 250 úředníků sestěhovat do nové radnice, kterou chce najít ve výběrovém řízení.

V úvahu připadá stavba nové budovy i využití už postaveného objektu. Budovu si chce městská část nejprve pronajmout s tím, že bude zafixována cena pro možný budoucí odkup této nemovitosti. Městská část předpokládá, že náklady na nákup radnice nepřevýší půl miliardy včetně DPH.

Městská část chce podle místostarosty Marka Rejmana (Změna pro Prahu 12) využít toho, že ceny nemovitostí a stavebních prací v posledních letech klesly. Chce si proto vyjednat výhodnou cenu za odkup nové nemovitosti.

Městská část použije na novou radnici 160 milionů korun, které před časem získala prodejem letiště Točná. Další peníze získá z prodeje současných budov úřadu, z privatizace a z pronájmu obchodního domu Prior.

Úřad městské části v současnosti sídlí v sedmi budovách, které jsou podle mluvčího Jana Deckera špatně dostupné. Budovy nejsou v blízkosti zastávek MHD a nemají bezbariérové přístupy. Městská část před lety uvažovala o tom, že by dostavěla nyní využívaný objekt v Pískové ulici. Minulé vedení zase chtělo opravit obchodní dům Prior na Sofijském náměstí. Podle současného vedení je ale projekt zastaralý a jeho rekonstrukce by byla příliš drahá.

Zdroj: ČTK

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.