Praha 12 obnoví vyhořelé sportoviště v Modřanské rokli

Autor: Václav Vlček

13. 03. 2012 | 10:30

Městská část letos obnoví házenkářskou klubovnu v Modřanské rokli, kterou loni podpálil žhář.

Radnice musí nejprve nechat odstranit trosky budovy, které obsahují nebezpečný azbest. Náklady na stavbu radnice odhaduje na několik milionů korun, část peněz dostane městská část od pojišťovny.

Klubovna, v které měli házenkáři z oddílu TJ Spartak Modřany zázemí, šatny a sociální zařízení, vyhořela loni v srpnu. Podle starosty Františka Adámka se později ukázalo, že oheň měl na svědomí sériový žhář, který byl podezřelý ze založení desítek dalších požárů v okolí Jižního Města. Pro podzimní část sezony radnice sportovcům provizorně poskytla mobilní toalety.

Městská část v minulých týdnech vybrala firmu Ekostar, která trosky klubovny obsahující azbest odstraní. Náklady starosta odhaduje na několik stovek tisíc korun. Následovat bude v létě výstavba nového zázemí. "Chceme pro házenkáře udělat minimálně to, co měli předtím," poznamenal starosta. Radnice předpokládá, že by sportoviště mohlo sloužit i veřejnosti. "Ale ještě nemáme hotový projekt," dodal starosta.

Výstavba by měla stát kolem osmi milionů korun, část peněz získá radnice od pojišťovny a dostane i příspěvek od hlavního města.

Zdroj: ČTK

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.