Praha 16 ušetří nákupem elektřiny na komoditní burze

Autor: Václav Vlček

28. 02. 2012 | 10:30

Radotín se pustil do nákupu elektřiny na komoditní burze jako jedna z prvních městských částí.

Radnice sdružila plánovanou roční spotřebu spolu se zřizovanými školními a sportovními zařízeními a dalšími subjekty do jedné centralizované poptávky 1075 megawatthodin elektřiny v hladině nízkého napětí.

Nákup proběhl formou elektronické burzovní aukce. V silně konkurenčním prostředí se podařilo snížit jednotkovou cenu elektřiny pro letošní a příští rok až na 1369 Kč/MWh, a to z původních průměrných 1724 Kč/MWh (bez DPH a bez dalších poplatků, například paušální platby za odběrné místo).

Radní tímto krokem ušetřili městské pokladně více než čtvrtinu ze stávajících nákladů na pořizované energie. „Při nakupovaném objemu dodávek 1075 MWh elektřiny představuje dosažená celková úspora částku téměř 600 tisíc korun včetně DPH, což je výrazně více, než jsme si od nákupu původně slibovali. Pro rozpočet samotné městské části to znamená náklady nižší o 385 tisíc korun, dalších 99 tisíc ušetří naše mateřská škola a sportovní hala," uvedl zástupce starosty Miroslav Knotek. Sportovní centrum Radotín spravující obecní areál nového stadionu ušetří 40 tisíc Kč, TJ Sokol Radotín 35 tisíc a Ivo Synek provozující stravovací zařízení pro místní seniory 37 tisíc Kč.

Nejnižší cenu v aukci nabídla a dodavatelem pro období od 1. dubna 2012 a konce roku 2013 se stala společnost CENTROPOL ENERGY, a.s. Kromě finančních podmínek si radnice pochvaluje i nízké administrativní náklady.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.