Praha 18 získala ocenění za prosazování rovnoprávnosti

Autor: Václav Vlček

06. 06. 2012 | 12:30

Městská část Praha 18 získala první místo ve své kategorii v soutěži o nejlepší úřad v prosazování rovných šancí pro muže a ženy Půl na Půl.

Soutěž pořádá ministerstvo vnitra spolu se společností Gender Studies. „Úřady stále více prosazují rovnost žen a mužů. Rozšiřuje se i dotazník a přibývá kritérií, která se hodnotí," řekla Eva Ferrarová z personálního odboru ministerstva vnitra.

Cílem soutěže je podpořit prosazování rovných příležitostí pro obě pohlaví ve veřejné správě. Úřady by měly rovnost šancí dodržovat nejen u lidí, kteří v nich pracují, ale i u těch, kteří využívají jejich služeb. Letošní ročník se zaměřil na slaďování práce a rodiny.

Porota posuzuje třeba počet žen ve vedení úřadu vzhledem k počtu zaměstnankyň, antidiskriminační opatření, zohlednění rovnosti pohlaví ve vnitřních řádech a předpisech či v platech a také kroky ke sladění práce a rodiny a vzdělávání. Odborníci hodnotí podle Ferrarové ale například i to, jak se úřad stará o matky-samoživitelky, bojuje proti domácímu násilí, pečuje o seniory či zajišťuje dostatek míst ve školkách.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.