Praha 4 startuje psí kampaň Sám po sobě neuklidím

Autor: Václav Vlček

11. 06. 2012 | 14:30

Letos poprvé je tváří kampaně za čistotu a proti psím exkrementům vítěz soutěže o Psa mezi psy Prahy 4, kterým se v polovině dubna stal pětiletý anglický špringršpaněl Eston.

Kampaň říká - psí bobky patří do koše! Z plastových maket v parcích a na veřejných prostranstvích po celé Praze 4 tak bude Eston nabádat majitele psů, aby po svých čtyřnohých kamarádech uklízeli. Letošní novinkou v kampani jsou samolepky, psí šampión Prahy 4 tak během června začne na pejskaře dohlížet také ze všech košů na psí exkrementy.

„V předchozích dvou letech se naše kampaň ukázala jako velmi úspěšná a efektivní, proto v ní rádi pokračujeme i letos," uvedla zastupitelka městské části Lucie Michková, která se problematikou psů v Praze 4 dlouhodobě zabývá.

Díky kampani loni ubylo psích exkrementů na veřejných prostranstvích Prahy 4 přibližně o pětinu, podobné množství jich naopak přibylo v příslušných koších. „Potvrzuje se tedy, že kampaň má svůj reálný dopad. Hlavně jsme ale vloni nemuseli přistoupit k úklidům v takovém rozsahu, jako v minulých letech. To přineslo úspory v řádech statisíců korun a tyto finanční prostředky tak mohly být vynaloženy účelněji," dodala Lucie Michková.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 51/2018 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.