Praha dá 15 milionů na mistrovství v atletice

Autor: Václav Vlček

08. 06. 2012 | 17:30

Praha dá na organizaci 33. halového mistrovství Evropy v atletice v roce 2015, jehož je spolupořadatelem, 15 milionů korun.

Peníze Praha uvolní ve třech etapách. V lednu 2013 by mělo město poskytnout milion korun, v dalším roce pak pět milionů a v roce konání mistrovství devět milionů. O přidělení peněz bude pokaždé ještě jednat zastupitelstvo. O využití dotace rozhodne organizační výbor, v němž usednou zástupci magistrátu i Českého atletického svazu.

Praha by měla podle radní Heleny Chudomelové zajistit mimo jiné propagaci mistrovství, dohled strážníků a záchranářů, ale i jízdné zdarma pro účastníky akce.

Hlavní město naposledy hostilo v roce 1978 venkovní evropský šampionát, tehdy se atleti sešli na Strahově. Po 37 letech zamíří elita kontinentu do libeňské O2 areny.

Český svaz vyjádřil o halové ME zájem poprvé již v roce 2000, později pak podal kandidaturu na rok 2007. V době podání přihlášky však ještě O2 arena nestála. Po jejím dokončení svaz kandidoval na rok 2009, avšak neuspěl a šampionát uspořádal Turín. Tentokrát dala rada Evropské atletické asociace při volbě v Sofii české metropoli přednost před Istanbulem, kde se letos konalo halové mistrovství světa.

Zdroj: ČTK

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 47/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.