Prahu 10 vylepší projekty obyvatel

Autor: Václav Vlček

20. 06. 2012 | 10:30

Celkem šest projektů, které navrhli obyvatelé Prahy 10 v rámci unikátní soutěže Zásobník projektů - město na míru, podpoří městská část částkou téměř čtvrt milionu korun.

„V soutěži mohl kdokoliv navrhnout a zrealizovat například úpravu a oživení veřejného prostoru nebo zorganizovat kulturní či jinou akci na celém území Prahy 10, a od radnice na ní získat finanční prostředky," uvedl starosta Prahy 10 Milan Richter.

Do prvního ročníku soutěže, kterou vyhlásila radnice v dubnu, se přihlásilo celkem 21 projektů. Jejich autoři na ně žádali celkem více než jeden milion korun. Hodnotil se především přínos projektu pro obyvatele, míra zapojení místních obyvatel a jeho realizovatelnost.

Vítěznými projekty jsou obnova dětského cykloparku na ulici Černokostelecká, naučná stezka po Zahradním městě s akcemi pro děti - Zahrada ve městě, Bootcamp - cvičení pro ženy na mateřské a nejen pro ně, Strašidelný pochod - pochod se strašidly pro děti a rodiče, Sezení na míru - atypický sedací prvek pro vznikající hřiště, Galerie Lavička - přeměna několika reklamních laviček na výstavní prostory.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.