Pražský motoráček začal třetí sezonu

Autor: Petr Převrátil

30. 04. 2012 | 16:25

Po dvou úspěšných sezonách Pražského motoráčku, kterým bylo loni přepraveno téměř 18 000 cestujících, se lze i letos projet historickým motorovým vláčkem.

Motoráček, který podle znalců jezdí po nejkrásnější trati v Praze, jezdí každou sobotu a neděli v období od 28. dubna do 28. října a dále ve státní svátky 5. 7., 6. 7. a 28. 9. 2012.

Trasa a zastávky Pražského motoráčku: Praha hl. n.–Praha-Smíchov severní nást.–Praha-Žvahov–Praha-Jinonice–Praha-Cibulka–Praha-Stodůlky–Praha-Řepy. Jízda po celé trase trvá cca 30 minut.

Platí tam Opencard

Ve spojích Pražského motoráčku platí jízdní doklady PID (Pražské integrované dopravy). To znamená, že cestující s platným časovým kuponem pro pásma P a 0 (tzv. pražská tramvajenka) mohou cestovat bez nutnosti nákupu další jízdenky. Cestující mohou použít také jízdní doklady PID pro jednotlivou jízdu, konkrétně přestupní jízdenku PID pro Prahu v ceně 24 Kč na 30 minut nebo 32 Kč na 90 minut (neplatí však SMS jízdenky). Tuto jízdenku je nutno před nástupem do vlaku označit v označovači v železniční stanici (zpravidla na nástupišti, ve stanici Praha hl. n. u vstupu do podchodů, popř. lze při přestupu využít také jízdenku již předem označenou v jiném dopravním prostředku PID). Jízdenku lze zakoupit i přímo ve vlaku u průvodčího, a to podle tarifu dopravce KŽC – Doprava, s. r. o.

Kolo po dohodě

Po dohodě s obsluhou vlaku (kvůli omezené kapacitě) je také možné v Pražském motoráčku přepravit jízdní kolo, pro cestující s jízdenkou PID bez poplatku.

Podrobnější informace o Pražském motoráčku včetně jízdního řádu najdete na www.ropid.cz v rubrice Cestujeme nebo na www.kzc.cz.

Zdroj: praha.eu

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 51/2018 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.