Pražští studenti vydávají originální Časák

Autor: Kateřina Martykanová

14. 03. 2015 | 19:52

Trávit svůj volný čas smysluplně chtějí studenti v Praze. Třeba právě proto začali v rámci neziskového projektu Studentská akademie vydávat speciální tištěné periodikum s názvem ČASÁK. V prvním čísle přináší svým čtenářům například i historicky první rozhovor s Tondou Blaníkem.

V únoru vyšlo první číslo studentského ČASÁKU, který členové Studentské akademie zdarma distribuují do dvou stovek základních a středních škol, kaváren, klubů a dalších zařízení pro mladé lidi v Praze. Časopis vychází v nákladu 10 000 ks a tvoří jej rozhovory, sloupky, recenze, grafiku a fotky přímo od studentů. Objevují se zde ale také aktuální informace o Studentských akademiích, jejich rozvrhu a dalších projektech zaměřené na volnočasové aktivity pražských studentů. „Chtěli jsme v dnešní době internetu znovuoživit tradiční papírovou formu předávání informací a prostřednictvím tvorby ČASÁKu ukázat studentům nejen co taková činnost obnáší, ale vytvořit i další zajímavou aktivitu, na které se mohou sami podílet,“ uvádí ředitelka projektu DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú. Jiřina Faloutová a dodává: „Zábavné čtení totiž připravují sami studenti pro studenty. Tomu odpovídá i forma a jazyk, kterým je psaný. Už proto by měl být čtenářům blíž, než kterýkoli jiný časopis.“

Autorkami textu je studentská redakční rada ve složení Tereza Šiklová, Veronika Šiklová, Anna Nižňanská a Magdaléna Medková. Tereza a Veronika společně se Sofií Tobiášovou vytvořily i ilustrace. Autorkou layoutu he Alina Shupikova. Časopis vydává nezisková společnost DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú., která pořádá i umělecké Studentské akademie a další volnočasové aktivity pro studenty.

Co je Studentská akademie?
Umělecké Studentské akademie jsou určené pro studenty ve věku 12 – 19 let, kterým nabízí jedinečnou příležitost naučit se ve speciálních workshopech například základy DJingu či herectví, nahrát vlastní píseň v profesionálním studiu, vyrobit si designové šperky nebo vytvořit vlastní animovaný film či rozhlasovou hru. A to všechno pod vedením profesionálů, kterými jsou mim a pedagog HAMU Adam Halaš, Dj Ghonzales (Jan Smetánka), frontman kapely Abraxas Slávek Janda, umělkyně Darina Alster, animátorka Pavla Šnajdrová, herečka, hudebnice a performerka v jednom - Johana Švarcová.


Odkaz URL ke článku
Studentská akademie

Další foto

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.