Ředitel akvaparku v Čestlicích nabídl Praze spolupráci

Autor: Václav Vlček

17. 05. 2012 | 08:30

Ředitel akvaparku v Čestlicích Pavel Sehnal nabídl Jižnímu Městu spolupráci na plánovaném sportovním a relaxačním centru s bazény Jedenáctka VS.

Pokud se oba komplexy podle něj nezaměří na jiný druh služeb, bude hrozit, že se ani jeden z nich neuživí. Sportoviště s relaxačním centrem a bazény chce totiž radnice vybudovat jen několik kilometrů od čestlického akvaparku. Vedení radnice ale jeho nabídku zřejmě nevyužije.

Podle Sehnala do akvaparku v Čestlicích s tobogány a bazény zavítá na 900 000 lidí ročně. Přesto musí každým rokem zařízení dotovat 30 až 40 miliony korun. „Vybudování dalšího bazénu v takovéto blízkosti bude mít nesporně vliv na návštěvnost," prohlásil Sehnal a zároveň městské části nabídl spolupráci, která by využití obou komplexů koordinovala a zefektivnila. Ochoten je přistoupit i na společnou investici. Jedenáctka VS by se podle něj měla zaměřit zejména na sportovní vyžití obyvatel, akvapark by sloužil více k relaxaci a zábavě.

Nabídku Sehnala sice potleskem ocenili přítomní obyvatelé Prahy 11 a opoziční zastupitelé, postoj vedení radnice byl ale spíše odmítavý. „Vybudování bazénu na Jižním Městě bylo plánováno ještě před rokem 1989. Původní záměr jsme navíc kvůli Čestlicím už v minulosti přehodnotili a upravili," uvedl starosta městské části Dalibor Mlejnský (ODS).

Multifunkční centrum Jedenáctka VS má podle odhadů radnice stát asi půl miliardy korun. Podle Mlejnského městská část projekt zaplatí z finančních rezerv. S výší investovaných prostředků do objektu ale nesouhlasí opozice. Na stavební parcele, kde má sportoviště vyrůst, se již dělaly stavební úpravy ve výši několika desítek milionů korun. Prostředky si vyžádala také propagační kampaň.

Ve výběrovém řízení na výstavbu objektu zvítězilo konsorcium firem Hochtief CZ a Bau plus. Smlouvu o dílo již schválila rada, odsouhlasit jej ale musí před podpisem ještě zastupitelé.

Zdroj: ČTK

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.