Ruce na prsa v centru Chodov

Autor: Eliška Káčerková

03. 03. 2014 | 21:24

Jak se provádí samovyšetření prsu, si mohou od 4. března vyzkoušet ženy a dívky v dalším pražském obchodním centru, kam zavítá Dialog Jessenius se svojí preventivní kampaní Ruce na prsa. V Centru Chodov bude edukativní stánek se speciálním modelem prsou k dispozici až do 16. března.
Jednou z prvních žen, která zde projde odbornou instruktáží, bude v úterý 4. března v 11.00 hodin populární herečka Lucie Benešová. Trojnásobná maminka zde dopoledne půjde příkladem mladým ženám a dívkám. Na speciálním fantomu si totiž vyzkouší nejen, jak se samovyšetření provádí, ale také jak poznají, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří. Stejně jako ona, potom mohou další ženy a dívky v centru Chodov v 1. patře v blízkosti prodejny Triumph získat praktické zkušenosti i užitečné rady denně od 11. do 19. hodiny. Kromě toho si navíc ještě odnesou slevové kupóny do vybraných obchodů.
Centrum Chodov v Praze je další zastávkou edukativní roadshow k projektu Ruce na prsa, který obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius společně s Českým výborem Mezinárodní asociace nákupních center ICSC zahájila v září loňského roku s cílem upozornit na vysoký výskyt rakoviny prsu u nás. „Při loňských návštěvách v obchodních centrech ve velkých městech využilo možnosti vyzkoušet si samovyšetření už více než 1100 žen, z nichž třetina přišla do centra cíleně právě na náš stánek,“ uvádí ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová a doplňuje: „Ženy vítají hlavně možnost získat pohmatovou zkušenost, aby věděly jaký útvar v prsu hledat, a také informace, kam se v případě nálezu obrátit pro pomoc.“


Odkaz URL ke článku
ruce naprsa

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.