Š a MŠ při Nemocnici Na Bulovce pomáhá dětem už 60 let

Autor: Martin Šalek

30. 08. 2013 | 16:45

Prázdniny končí a děti a pedagogové už přemýšlejí o návratu do svých tříd. Existují však školy, které fungují trošku v jiném režimu, např. školy při nemocnicích. Základní a mateřská škola při Nemocnici Na Bulovce měla i letos připravenou prázdninovou školu pro děti, které místo k moři a na tábor musely léto trávit v nemocnici. Učitelé společně s lektory z řad studentů se snažili zpříjemnit dětským pacientům prázdninové dni.

„Všem školákům přejeme úspěšný a pokud možno zábavný návrat do školních lavic. A pokud v pondělí, první školní den, zůstanou nějaké židle ve třídách prázdné, kvůli tomu, že se některým dětem o prázdninách bohužel nevyhnula nemoc či zranění, nezoufejte, jsme tu pro vás. Pokusíme se všem dětem pobyt v nemocnici nejen zpříjemnit, ale ještě je k tomu něco naučit. Tak jako to děláme už 60 let,“ vzkázala ředitelka školy při Nemocnici Na Bulovce Radislava Jiřičková.

ZŠ a MŠ při Nemocnici Na Bulovce byla zřízena 29. října 1953 a letos slaví významné jubileum – 60 let existence a fungování. Řadí se tak k nejstarším nemocničním školám v celé republice.

Hlavním smyslem existence školy je zajištění psychické pohody dětí - pacientů, což nemalou měrou přispívá k jejich rychlejšímu uzdravování a zároveň doplnění učiva zameškaného během pobytu v nemocnici nebo doplnění mezer v učivu, vzniklých v důsledku opakovaných nebo dlouhodobých nepřítomností ve škole.


Odkaz URL ke článku
Nemocnice Na Bulovce

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.