Sběrné dvory a odpad na náměstí

Autor: Petr Převrátil

21. 05. 2012 | 19:18

Ve čtvrtek 24. 5. od 12.30 h do 18.00 h se uskuteční setkání společnosti Komwag, a. s., s občany Prahy 2. Již pošesté bude na náměstí Míru prezentována nejnovější technika pro úklid komunikací, svoz odpadu a další služby.

Letošní akce se ponese v duchu hesla Čistě ekologicky, které Komwag, a. s., vyhlásila v minulém roce. Hlavní událostí v oblasti třídění odpadu bylo, že se letos opět rozšířil počet sběrných dvorů provozovaných společností Komwag. Třetí z nich byl otevřen v lednu 2012 v Bartůňkově ul. 711 v Praze 11 pro jižní oblast Prahy. Společnost také rozšířila vozový park o dvě vozidla pro svoz tuhého komunálního odpadu, která splňují emisní normu EURO 5. Je to po dvou vozidlech na CNG další přínos k lepšímu životnímu prostředí.

Program pro každého

Mimo přehlídku nové techniky je připraven program nabitý zajímavostmi, jako např. BMX show mistra republiky Dominika Nekolného, exhibice na jednokolce mistra ČR Adama Gerži, ukázka lodního modelářství v bazénu uprostřed náměstí, osvěžující fontána a další. Pro děti a teenagery je připraven program, který pod názvem Tonda obal prezentuje společnost EKO-KOM, a. s. U stánku spol. Asekol, s. r. o., se lze poučit o červených kontejnerech. Čistá dvojka představí pokračování projektu směřujícího ke zlepšování čistoty v Praze 2. O hudební doprovod se postará skupina Hamleti (Aleš Háma, Hardy Marzuki, Jakub Wehrenberg, Dalibor Gondík) a celým dnem budou provázet moderátoři Adéla a Dalibor Gondíkovi.

Zdroj: praha.eu

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.