Světová premiéra hry Jižák, město snů a další akce

Autor: Petr Převrátil

22. 05. 2012 | 15:30

Hlavním tématem letošního ročníku Street For Art 2012 je kultura v místě, kde žijí lidé. Jak se obyvatelé Jižního Města ve svém bydlišti cítí, jak vnímají své okolí?

Konkrétní odpovědi nabídne divadelně-filmový projekt, který připravila režisérka Petra Tejnorová se svým týmem a šesti místními teenagery. Světová premiéra hry Jižák, město snů je na programu již ve středu 23. května. Akce budou probíhat po celý týden až do soboty 26. května. Divadlo Šnek čeká! Přijďte na inscenaci, přednášku, koncert, projížďku či jen tak na drink.

Světová premiéra hry "Jižák, město snů" proběhne 23. května

„Už víme, jak to tady probíhá, na co si dávat bacha a z čeho si dělat legraci,“ glosuje třináctiletý Adam každodenní život na Jižním Městě. Spolu s dalšími pěti teenagery se podílí na přípravě divadelně-filmového projektu Jižák, město snů. Pod dohledem profesionálního realizačního týmu režisérky Petry Tejnorové tvoří inscenaci na pomezí dokumentu a sci-fi jako mozaiku skutečných zážitků, zkušeností i představ o budoucnosti. Názory mladé šestice se různí, v hodnocení sídlištního života ale převažují pozitiva. „Kdybych měla žít v Praze, tak asi tady. Je to výborný místo,“ říká šestnáctiletá Viki. Spolu s ostatními teenagery v divadelní hře nabourává stereotypní vidění sídliště jako šedivého a nezajímavého místa k životu.

Představení se konají 23., 24., 25. a 26. května ve 20:00 přímo v Divadle Šnek.

Další informace

Zdroj: Aktualita MČ Praha 11

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.