Tóny Chodovské tvrze skončí na střeše obchodního centra

Autor: Václav Vlček

13. 06. 2012 | 16:30

Mezinárodní festival komorní klasické hudby Tóny Chodovské tvrze se bude konat na pražském Jižním Městě od 17. do 26. července. Nabídne šest koncertů, hudbu čtyř století a hudebníky tří generací.

Akce vyvrcholí závěrečným koncertem projektu Vivaldianno MMXII na střeše obchodního centra Chodov s kapacitou pro 500 posluchačů.

„Už jsem na té střeše hrál klasický koncert, takže vím, do čeho jdu. Projekt představíme v plném obsazení s peruánskými a bolivijskými hudebníky i Heroldovým kvartetem, celkem vystoupí 15 muzikantů," řekl dramaturg festivalu houslista Jaroslav Svěcený, který vedle organizace festivalu patří i k jeho hlavním interpretům.

Na nádvoří Chodovské vodní tvrze, jejíž historie sahá až do 12. století, se na pěti koncertech představí například lucemburský jazzový trumpetista Gast Waltzing nebo sopranistka Markéta Mátlová, která vystoupí na Galavečeru operních áriií a multižánrových objevů společně se Svěceným, Jiřím Škopíkem ze skupiny 4tet a klavíristou Stanislavem Gallinem. Slavnostní zahajovací koncert 17. července nabídne vedle Svěceného i houslistky Julii Svěcenou a Danu Vlachovou, violoncellistu Petra Nouzovského a komorní orchestr Virtuosi Pragenses.

Předprodej vstupenek je již zahájen. Všechny koncerty začínají ve 20:00 hodin a budou se s výjimkou vystoupení na střeše obchodního centra konat i v případě nepříznivého počasí, kdy bude připraveno nedaleké Kulturní centrum Zahrada i autobusy na převoz diváků.

Zdroj: ČTK

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.