Trmalova vila se uchází o turistickou známku

Autor: Václav Vlček

15. 06. 2012 | 13:00

Jedna z unikátních památek městské části Praha 10 se uchází o získání turistické známky. O tom, jestli bude vile turistická známka udělena, se rozhoduje do 19. června 2012 v internetovém hlasování na www.turisticke-znamky.cz.

„Je to určité prestižní ocení, jehož získání podporujeme. Od případného získání zámky si slibujeme určité další zviditelnění a zpopularizování Trmalovy vily v rámci celopražsky významných památek," uvedl starosta městské části Praha 10 Milan Richter.

Turistické známky jsou kulaté dřevěné vypalované plakety, které fungují jako suvenýr a zároveň jsou potvrzením o dosažení turisticky atraktivního místa. Jejich získání se promítá v každoročně aktualizovaných turistických mapách. „Jsme přesvědčení, že Trmalova vila si díky své historii a jedinečnosti si takovéto ocenění zaslouží, přesto o ní musí rozhodnout až hlasování. Věřím, že ve velmi přísném hodnocení obstojí," dodal Richter, který zároveň vyzval obyvatele Prahy 10 k podpoře této místní památky ve zmíněném hlasování.

Trmalova vila je jedním ze čtyř domů - muzeí v Praze. Je ukázkou špičkové vilové architektury první poloviny 20. století, podobně jako Müllerova, Bílkova a Rothmayerova vila. Ze všech těchto čtyř zpřístupněných památek je dům Františka Trmala, významného učitele, pedagoga a školního inspektora, nejstarší. Projekt byl realizován v letech 1902 - 1903.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.