V chatové osadě Lahovská se pojmenovaly komunikace

Autor: Petr Převrátil

29. 05. 2012 | 15:41

Městská rada dne 29.5. schválila dvacet dva nových názvů veřejných prostranství na území hlavního města Prahy. Návrh předkládal radní Lukáš Manhart (TOP 09).

/zpráva z 20. jednání Rady hl. m. Prahy 29. května 2012/

„Jedná se o starší, dosud nepojmenované ulice i o ulice zcela nové a o jedno náměstí vzniklé přejmenováním části ulice,“ uvedl radní Manhart.

Velká část nových pojmenování se týká Velké Chuchle a Lochkova, kde se nachází chatová osada Lahovská. Majitelé chat a dnes již v mnoha případech také trvalí obyvatelé osady usilovali o pojmenování tamních komunikací, protože potřebují adresu k přihlášení trvalého pobytu.

„Návrh vypracovalo Občanské sdružení Osada Lahovská, Velká Chuchle, a Městská část Praha - Velká Chuchle jej usnesením svého zastupitelstva podpořila, s porozuměním se setkal i v Městské části Praha – Lochkov. Názvy jsou dobře vybrány z několika tematických okruhů: z okruhu místních názvů, z okruhu významných osobností se vztahem k Velké Chuchli a dalších,“ dodal radní Lukáš Manhart.

Dále byly radou schváleny nové názvy ulic v Městských částech Praha – Libuš, Praha – Zličín, Praha – Čakovice a v Městské části Praha 16.

Příloha: přehled nově pojmenovaných veřejných prostranství

Zdroj: Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.